Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска објасни дека се слушнал со премиерот на Словенија Јанез Јанша околу т.н Нонпејпер кој се појави во еден босански портал каде се тврди дека Јанша доставил документ во кој се говори за конечен распад на Југославија преку поделба на Косово,Босна и Херцеговина, Косово и Македонија.

Нема такво нешто, се слушнав со премиерот на Словенија, Јанша. Мислам дека Фајон-Ѓилас и Заев со вакви написи сакаа нешто друго да постигнат-објасни Мицкоски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.