Жртвата на родителите за нивните деца е последица на челичната верба во добрата иднина која сакаат да ја обезбедат за своите поколенија, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Ви велам се борам за стотици илјади семејства кои легнуваат со вербата за промени и нова иднина за своите деца, и кога велам промени и подобар живот мислам токму на оваа иднина за којашто сега зборувам. Земете учество во создавањето на новата иднина.

Излезете и гласајте!

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.