Еве ве гледам во очи и ви кажувам се ќе сторам како претседател на ВМРО- ДПМНЕ се што е во моја моќ ке сторам тоа да се случи поскоро и ќе зборувам со господинот Јанша и со господинот Орбан и со господинот Курц и со Пленковиќ со сите премиери на држави кои што се членки на Европската Унија да се даде затоа што тој датум не е привилегија ниту на Христијан ниту на Заев, нагласи Мицкоски.

Мицковски во понатамошната дискусија директно му посочи на Зеав дека тие не пакт со криминалци не прават.

-Пакт со криминалци тие пакт не прават,пакт со „Луј Витон“ торби тие не прават, заклучи Мицкоски

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.