Пркоста и огромното срце на терен победува, тоа се покажа денес со головите на Кире Лазаров и момците од нашата ракометна репрезентација. Во Унгарија и Словачка на ЕП ќе ечи повторно ИЗЛЕЗИ МОМЧЕ…., капа доле момци.
А за кого, ако не за нашата Македонија!

Вака лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и ја честиташе денешната победа на македонската ракометна репрезентација над Швајцарија со 29:28 во последното коло од квалификациите за Европското првенство.

Пркоста и огромното срце на терен победува, тоа се покажа денес со головите на Кире Лазаров и момците од нашата…

Posted by Hristijan Mickoski on Sunday, 2 May 2021Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.