Денеска, пред продолжување на кампањата, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кандидатот за градоначалник на Охрид, Кирил Пецаков, и носителот на советничката листа, Сашо Донев, беа во посета на манастирот Света Петка во Велгошти и остварија средба со жителите на селото.

Денеска ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи четири митинзи за претстојните локални избори, во Вевчани, Дебарца, Струга и Ресен.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.