Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски развил симптоми на коронавирус, по што добил позитивен резултат на брз антигенски тест, соопштија од партијата.

Во текот на денот Мицкоски ќе биде тестиран со ПЦР тест за вирусот Ковид-19.
Настанот во Марвово-Ростуше каде денес требаше да се обрати Мицкоски е откажан.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.