Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, кој важи за голем љубител на спортот, утрото повторно го искористи за да се искачи на Водно, од каде прати поздрав до скопјани.

Кога Водно на есен мириса. И се разбира, градот убав!, напиша Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.