Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во 19.15 часот ќе биде гостин во Топ тема на Телма телевизија.

Со Снежана Лупевска Созен ќе дискутираме за пописот, датумот за преговори, за актуелните теми и прашања за граѓаните. Следете нѐ, објави Мицкоски на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.