Ако ова е година на квантен економски скок за Заев, тогаш сигурно е година на сиромаштија на граѓаните. Тоа е искуството кое го имаме секоја година со овој систем на власт.
Потребно е пораз на системот, комплетно рестартирање на секое поле за да застане државата на здрави нозе. И се разбира, одговорност за сите кои се огрешиле спрема законите, напиша на Фејсбук, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.