Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска ја посети Македонска Каменица, градот на рударите и порача:

Ја посетив и Македонска Каменица, градот на рударите, градот кој силно го чуствува на свои плеќи ураганот кој го прави оваа власт. Им го честитав денешниот ден, посакав повеќе безбедност при работата на рударите, посреќни лица, и поквалитетна живеачка. Македонија може подобро и може повеќе. А тоа ќе го направиме заедно, заеднички да ја донесеме обновата што и е потребна на Македонска Каменица и на Македонија, напиша Мицкоски на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.