Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска е во посета на Дебарско-реканската и Полошката Котлина. Тој оствари средба со граѓаните на општина Дебар, а потоа се упати кон општината Маврово-Ростуше. Попладнево предвидена е и средба со жителите на Гостивар, а вечерва од 20 и 30 програмата за обвнова на Македонија ќе ја претстави пред тетовчани.

На патот од општина Маврово-Ростуше кон Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ го посети преубавиот Бигорски манастир, од каде порача: Мир во срцето, спокој во душата.

Од Ростуше кон Гостивар го посетив преубавиот Бигорски манастир. Мир во срцето, спокој во душата.

Gepostet von Hristijan Mickoski am Donnerstag, 2. Juli 2020

Освен во Бигорскиот манастир, на пат од Дебар кон Ростуше Мицкоски сподели објава преубавиот мост “Еленски скок” и преубавата Мала река.

9ти ден кампања… Обновата победува! На пат од Дебар кон Ростуше застанав на преубавиот мост “Еленски скок” и преубавата Мала река.

Gepostet von Hristijan Mickoski am Donnerstag, 2. Juli 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.