Положување на цвеќе на спомен плочата на Ненад Серафимовски кој загина во Диво насеље во 2015 година, стои во Фејсбук статусот на Христијан Мицкоски.

Загубата е ненадминлива, но остануваат сеќавањата за нивните дела по кои ќе ги паметиме. Хероите живеат вечно, пишува тој.

Положување на цвеќе на спомен плочата на Ненад Серафимовски кој загина во Диво насеље во 2015 година.

Загубата е…

Posted by Hristijan Mickoski on Sunday, May 9, 2021

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.