Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски присуствуваше на свеченоста на одбележувањето на 11 години од основањето на ПОДЕМ.
ПОДЕМ е многу поголема партија од партиите кои денес егизистираат на власт бидејќи, и со примери и со дела, покажале и докажале дека Македонија е нивниот идеал и дека демократските вредности, напредокот и подобрата иднина се нивната водилка низ ова 11-годишно функционирање, напиша Мицкоски на својот фејсбук профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.