Победа и голема одговорност, ви благодарам народе на Македонија, напиша вечерва по завршување на гласањето за локалните избори Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ.

Народот е определен. Надежта e родена. За секој човек во Македонија. Заеднички за новата иднина. Победа и голема одговорност!
Ви благодарам народе на Македонија!, напиша Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.