Јас сум убеден дека допрва доаѓаат нашите подобри времиња, нашите минути, нашите часови, нашите месеци, нашите години.

Овој пат нема да ја обновуваме Македонија, ќе треба да ја градиме од почеток, бидејќи ова мочуриште кое се токми да ја потопи нашата Македонија ќе треба да го пресушиме и од почеток да ја градиме тула по тула, камен по камен,вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ по посетата на Битола.

Тој во Битола имаше средби со здравствените и просветните работници.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.