Се случуваше масовен поткуп, како институционален, така и вониституционален. Според наши информации , поткупот изнесува 50 милиони евра, изјави во интервју за Сител ТВ, претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Овие се најлошите избори и не може да го понесат епитетот фер и демократски . Овие избори се се само не домократски и желба на граѓаните. Брутално е украдена волјата на граѓаните од страна на Зоран Заев, изјави Христијан Мицкоски.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.