Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на Фејсбук ги искоментира преговорите на власта со Бугарија.Според него, најважно е они кои имаат концесии да не преговораат за ова чуствително  прашање бидејќи е очигледно дека освен за историјата преговарале и за бизниси

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.