Заедно со идниот градоначалник на Охрид, Д-р Кирил Пецаков и носителот на советничката листа на коалицијата „За Обнова на Македонија“ , Сашо Донев сме на средби со граѓаните. Да ги слушнеме проблемите и барањата на граѓаните во Охрид, напиша на својот фејсбук профил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Охрид мора да излезе од сивилото на власта, охриѓани заслужуваат развојни проекти, Охрид нема да биде потценет!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.