Мицкоски: Одиме на избори со услов заштита на граѓаните и мисија на ОБСЕ и ОДИХР, за да го поразиме вториот вирус Заев

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска самоуверено порача дека ќе одат на избори доколку се заштити здравјето на граѓаните и … Продолжи со читање Мицкоски: Одиме на избори со услов заштита на граѓаните и мисија на ОБСЕ и ОДИХР, за да го поразиме вториот вирус Заев