Ветија „ајро”, донесоа национална катастрофа, пишува на „Фејсбук“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, споделувајќи фотографии од утрово од посетата на Водно, каде се гледа загадено Скопје.

17 Октомври 2020та, 9 часот, градот убав, нашето Скопје.
Ветија „ајро”, донесоа национална катастрофа. Четири години лаги, криминал, гребен асфалт за провизии, корупција и срам.
Одговорност мора да има, поддршка… , порача Мицкоски.

17 Октомври 2020та, 9 часот, градот убав, нашето Скопје.Ветија “ајро”, донесоа национална катастрофа. Четири години…

Gepostet von Hristijan Mickoski am Samstag, 17. Oktober 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.