Претседателот на МВРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски декенска во Охрид ги слушна проблемите на охриѓани во рамките на Разговорите з аобнова на Македонија. Мицкоски им порача на жителите на овој град дека обновата значи нов почеток, но и нова преобразба за сликата на политичарите во нашата земја. Македонија може и умее подобро, тоа го заслужува нашиот народ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.