Во програмата Проект „Обнова“ се обврзуваме на: 640 милиони евра само за субвенции, 80 милиони евра за изградба на нови системи за наводнување, 50% финансирање за набавка на нови грла овци и друг вид добиток, покривање на 70% од осигурувањето на земјоделските посеви и насади, намалување на ДДВ за ветеринарни услуги и многу други проекти кои се однесуваат на сите земјоделци.
Мора да го цениме трудот на земјоделецот!

#ИсправиСеМакедонијо
#ОдбериОбнова- напиша на Фејсбук, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по неговата посета на Ново Село.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.