Во програмата за обнова на Македонија се обврзавме на намалување на невработеноста под 10%, зголемување на пензиите и платите на работниците, подобрување на условите во образованието и здравството. И уште многу други проекти затоа што Македонија е сѐ што имаме, затоа што граѓаните заслужуваат да имаат подобра иднина тука. На 15 јули да го заокружиме бројот 14 за Обнова на Македонија! #ИсправиСеМакедонијо #ОдбериОбнова – порача лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Македонска Каменица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.