Во патриотско Љубанци на Св. Атанасиј со честити луѓе и добри домаќини, добар разговор за секојдневието, тешкиот живот, но и работите кои мора да се променат. За заедничка иднина и обновата за која ќе се избориме, ова на својот Фејсбук профил го напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.