По вчерашната посета на градовите Берово и Македонска Каменица, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се сретна и со ѓраѓаните на во Крива Паланка. Мицкоски на жителите на овој град им порача дека Македонија може подобро и може повеќе. А тоа ќе го направиме заедно како што кажа Мицкоски, заеднички со борба за промени, за просперитетна, обновена и држава без криминал.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.