ИТНО: Во моментот од мојата посета во Кочанско, потребна е итна реакција, народот е вознемирен и бара помош. Апел до власта за итна реакција! – напиша на фејбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, кој моментално е во Кочани.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.