Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва престојува во Кочани.

Да ставиме крај на тоа мафијата да одлучува за нашите судбини. Местото на криминалците е во затвор. Од прв до последен сите ќе одговораат. Затоа што прошката за нив е убиство на правдата. Правдата ќе победи кога Заев ќе падне, а македонската пролет доаѓа!, напиша тој на Фејсбук споделувајќи фотографии од состанокот со членови и симпатизери на партијата.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.