Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ вечерва е во Кичево и оттаму порача дека ова ќе биде година на промени и обнова.

Во Кичево, во предвечерието на Василица. Ова ќе биде година на промени и обнова. Народот заслужува подобро, а ВМРО – ДПМНЕ ќе ја донесе шансата и иднината каква оваа држава заслужува. Заедно со народот до нови заеднички победи, напиша Мицкоски на фејсбук.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.