Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва беше во посета на Гостивар.

-Вечерва во Гостивар. Има надеж за Македонија, потребно е заеднички да се сплотиме за промените кои мора да ги донесеме, само така ќе се избориме за иднината на Македонија, напиша Мицкоски на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.