Овие избори се шанса за промени, шанса за подобро утре, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Хриситијан Мицкоски на денешниот митинг во Демир Хисар.

Една мисла која ми остави впечаток вели вака: Иднината ги наградува оние што се истрајни и продолжуваат да се борат без разлика на сѐ.
Јас ќе продолжам да се борам без разлика на сѐ.
Затоа да бидеме истрајни. Овие избори се шанса за промени, шанса за подобро утре, вели Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.