Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на своот фејсбук профил напиша:

The New York Times објавува дека Македонија е најлоша во Европа и меѓу најлошите во светот во справувањето со Корона кризата. Смртноста е огромна. Владата ја интересираа провизии, кога требаше да се вакцинира, сега нема концепт како да изврши масовна имунизација. Народот умира поради неспособноста на оние кои ја водат Владата. Прашањето не е дали, туку кога точно, а нашата борба е тоа да биде час поскоро, одговорност мора да има.

The New York Times објавува дека Македонија е најлоша во Европа и меѓу најлошите во светот во справувањето со Корона…

Posted by Hristijan Mickoski on Friday, April 23, 2021

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.