Претешки времиња за Македонија, но никогаш помотивирани да ги промениме работите.
Вечерва на состанок во Општинскиот Комитет Карпош.
За крај на криминалот, договорите во 4 очи, локални олигарси.
Да за владеење на законот, за благосостојба и заедничка иднина! – објави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.