Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вчерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Македонската телевизија кажа дека во политиката не се сите исти колку и да сакаат СДСМ и Зоран Заев тоа да кажат.

-Јас не велам дека најпрво таму ќе затропа правдата , себеси се понудувам секаде и моето семејство да бидат први кои што ќе бидат дел од тој политички  рез. И тоа секаде го зборувам секаде на сите митинзи на сите  настани. Но логично е веданаш по мене да биде господинот Зоран Заев и тоа семејство затоа што е лидер на опозцијата тогашна. И логично е за да може да се докаже ова сега што го зборува иако морам да признаам несигурен, да докаже дали е тоа вистина или е невистина.Тоа е она јас што го зборам а потоа велам сите останати политичари во државата ќе бидатп одлежни на тоа да докажеме дека не сме сите исти- нагласи Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.