Вечерва е одбележан јубилеен роденден од формирањето на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци.

За време на одбележувањето, свое обраќање имаше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој порача дека не се сите политичари исти и дека е неопходно обединување против злото за да се обезбеди напредок за државата и за граѓаните.

Говорев за потребата од обединување против злото, за иднината и потребата да се бориме за промени. Не се сите исти, и не смееме да дозволиме да се задоволиме со просечни или потпросечни работи. Способни сме за големи чекори напред, имаме план, визија и сигурни политики кои ќе ја донесат, гарантираат и обезбедат – порача Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.