Потсетувајќи што сè има кажано премиерот Зоран Заев во врска со поранешниот генерален секретар Драги Рашковски и сомнителната набавка на неговиот софтвер, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски потенцира дека не може сите луѓе на Заев да се до гуша во сомнежи за криминал, а тој да е чесен.

Заев знаел и кој е иноваторот и кој е купувачот со државни пари. Не може сите луѓе на Заев да се до гуша во сомнежи за криминал, а тој да е чесен. Погледнете го видеото. Рибата мириса од главата, вели Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.