Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук порача дека народот нема да биде жртва на мафијата само затоа што Заев паѓа и сака сите да ги повлече.

Мора да има промена затоа што Зоран Заев брутално паѓа, а сака со него да нè повлече сите нас. Тоа нема да го дозволиме, народот нема повеќе да биде жртва на мафијата

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.