Победата е на дофат, победата е тука, излезноста е клучот, вели Мицкоски на својот фејсбук профил.

Тие сакаат да наведнете глава, јас ви велам главата горе. Народот е со нас, ова е победа на народот. Да ни е вечна и вековита нашата Македонија!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.