Вечерва во Велес. Власта е на стаклени нозе, прашањето е не дали, туку кога оваа Влада ќе падне.
Македонската пролет доаѓа!, објави на Фејсбук, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.