Имеме историски најголем пад на БДП каков што немаше ни во воениот конфликт .Оваа влада има историско најголем пад на БДП каков што немаше ни во воениот конфликт, обвини денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Според него, народот го чекаат уште потешки денови и делиме задничка грижа а тоа

Затоа во среда на 9 септември во 18 часот ќе организира протест.Тоа е прв во серијата која ќе ги организираме.Ќе почне од министерството за правда а ќе заврши пред регулаторна комисија за енергетика која е маша на власта. Од неа ќе бараме да се врати цената на струја на старо-најави Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.