Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во 12 часот, заедно со градоначалникот на општина Петровец, Борче Митевски во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, ќе направат увид на градежни активности на два големи проекти во општината.

По завршувањето на настанот изјава за медиуми пред зградата на Општината ќе даде Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.