Денес (15.08.2022) претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе присуствува на средба со просветни работници во општина Тетово.

Настанот ќе се одржи пред Музеј на Тетовски крај, при што во 18:00 часот ќе биде дадена изјава за медиуми.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.