Во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, денеска 13:30 часот ќе се одржи средба помеѓу претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“.

По завршување на средбата, пред Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде дадена изјава за медиуми.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.