Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ вечерва присустуваше на состанок во ОК Ѓорче Петров.

Разговаравме за тешкиот и скап живот, за сиромаштијата која расте, за ударите врз идентитетот и молкот на владата. Најгласна од сѐ е потребата за промени и иднината за која мораме да се избориме. За нашата Македонија!, вели Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.