Честитки до целокупниот тим на доктори и медицински лица кои ја направија првата трансплантацијата на срце. Воедно и како општество должиме благодарност до донорското семејство за одлуката. Ангажманот, посветеноста и стручноста на тимот доктори влева огромна надеж дека може да биде подобро и е одличен пример дека Македонија во овие тешки времиња има успешни приказни. Секој живот вреди, а вие денес спасувате животи. Честитки.

Ова се зборовите со кои лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оддаде почит и пофалби за медицинските лица кои ја направија првата трансплантација на срце. Тој секако не ја ја заборави ниту жената донатор и нејзиното семејство.

Честитки до целокупниот тим на доктори и медицински лица кои ја направија првата трансплантацијата на срце. Воедно и…

Gepostet von Hristijan Mickoski am Samstag, 23. Mai 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.