За мене политкка не е пазар туку филозофија.  Сето она што се темели на некои реминиценции од некои минати искуства нема да можат да бидат применети во овој парламентарен состав, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по конституирањето на Собранието.Тој нагласува дека и во колацијата на СДСМ има некои што ќе ја поддржат реформската политика што ја нуди ВМРО-ДПМНЕ.

Да оставиме времето да покаже кој ќе го  формира парламентарното мнозиство.На оние пратеници на кои им пристапиле митериозни личности  кои се повикуваат на името на раководството на СДСМ, пријдоа ми кажаа и со згрозување ги одбија и јас со згрозувње одбивам да коментирам ваков тип на пазар.На тој начин само ги демотивираме нашите сограѓани за на следните избори кои  ќе бидат локални да излезат  и да го дадат својот глас.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.