Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ тргна на пат за Кочани, каде што во моментов беснеат големи пожари. Ситуацијата е многу сериозна.

На пат за Кочани, на народот му е потребна помош, тука сме заедно да се бориме, кога власта веќе тоа не го прави!, објави Мицкоски на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.