Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ вечерва беше во Битола каде што се одбележаа 29 години од формирањето на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Битола.

На денот кога Заев ја потврди спрегата со Рускоска обвинителството, одбрав да одам на “лидерска”, но со народот, во градот предвесник на промените Битола! Честит роденден ОК ВМРО-ДПМНЕ Битола, рече Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.