Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ му го честиташе изборот за претседател на Христијанско-демократската унија (ЦДУ) на Армин Лешет, кој е актуелен премиер на германската провинцијата Северна Рајна-Вестфалија.

Му посакувам успешна работа и како две сестрински партии успешна соработка со ЦДУ, сѐ со цел уште позабрзан развој на демократијата и економијата на Македонија и односите со пријателска Германија, напиша Мицкоски.

Честитки до г.Armin Laschet, нов претседател на CDU.

Му посакувам успешна работа и како две сестрински партии успешна…

Posted by Hristijan Mickoski on Saturday, 16 January 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.