Христијан Мицкоски, лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ побара оставка од Владата по крахот со имунузацијата на населението во Македонија и ненабавувањето на вакцини против ковид-19.

Денеска министерката за одбрана Радмила Шекеринска изјави дека ако сакале можеле да сокријат дека кинеската компанија за производство на вакцини ни го вратила платениот капар.

Срам немате. Можеше и да набавите вакцини, ама не набавивте. Вие сте срам за државата. Оставки веднаш!, пишува Мицкоски.

Срам немате. Можеше и да набавите вакцини, ама не набавивте. Вие сте срам за државата. Оставки веднаш!

Posted by Hristijan Mickoski on Monday, 1 March 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.