Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, го честита успехот на ракометната репрезентација на Македонија, која го совлада светскиот шампион Данска со 33:29.

Македонската ракометна репрезентација под водство на новиот селектор Кирил Лазаров повторно не направи горди Македонци!

 

Победа во првиот меѓусебен меч и прва позиција во квалификациите за Европското првенство.

 

Честитки, Македонија има сила за големи победи – порача Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.